Bestyrelsesmedlemmer i BKF’s regionale afdelinger

(ALLE medlemmer opdelt efter regioner findes her…..)

BKF-Bornholm

Anne Sofie Meldgaard, kontaktperson
Tlf. 26 84 08 03
asmeldgaard@gmail.com

BKF-Fyn

www.bkf-fyn.dk

Frank Fenriz Jensen, kontaktperson
Tlf. 30 27 09 17
frankfenris@yahoo.dk

Jens Bohr, kasserer
Tlf. 28 71 98 74
jensbohr@gmail.com

‘Roundabout’
Katalog over Fyns professionelle billedkunstnere med medlemskab i Billedkunstnernes Forbund (2004)
Klik her…..

BKF-København

Lise Seier Petersen, kontaktperson
Tlf. 98 66 40 66 / 25 12 79 19
mail@liseseierpetersen.dk

BKF-Midt- og Vestsjælland

Finn Lerkenfeld, udvalgsformand
Tlf. 59 59 61 83
finnlerkenfeld@c.dk

BKF-Midtjylland

www.bkf-midtjylland.dk

bkf.midt@gmail.com

Mette Skriver, udvalgsformand
Tlf.  20 64 15 67
mette_14s@hotmail.com

Steffen Tast, kasserer
Tlf. 40 37 21 78
steffentast@gmail.com

Birthe Reinau
Tlf. 86 20 91 32
birthe-reinau@ofir.dk

Verner Brems, pr/presse
Tlf. 27 29 14 56
vernerbrems@vernerbrems.dk

Michael Bredtved
Tlf. 26 93 20 58
bredtved1@hotmail.com

Pia Pedersen
Tlf. 30 42 24 11
pianpedersen@gmail.com

David Ramirez
Tlf. 60 78 76 66
ramirezcolombia@gmail.com

Suppleant:
Hardy Brix

Webmaster:
Lone Penstoft

BKF-Nordjylland

www.bkf-nord.dk

Jette Wistoft Noyes, formand
Tlf. 23 71 89 53
no-yes@no-yes.dk

Bent Axel Olesen, kasserer
Tlf. 23 36 01 88
bao-art@stofanet.dk

Karina Meedom,  webmaster
Tlf. 26 74 02 36
kmeedom@hotmail.com

Pia Skogberg, webmaster
Tlf. 50 89 00 03
skogbergpia@gmail.com

Dolgora Havmøller Pedersen
Tlf. 22 42 05 17
ddolgor@hotmail.com 

Suppleanter:

Rikke Ehlers Nilsson
Scott Raby

BKF-Nordsjælland (tidl.Frederiksborg)

www.bkf-frederiksborg.dk

Josephine Ernst, forkvinde og kontaktperson
Tlf. 22 25 36 60
josephine.ernst@gmail.com 

Marianne Schou-Nielsen, næstformand
Tlf. 21 60 08 62
marianne_schou_nielsen@hotmail.com

Edel J. E. Hartvig Willerup, sekretær
tlf. 41 15 39 30
edel.hartvig@mail.dk 

Erik Reime, kasserer
Tlf. 23 20 30 95
erik@reime.dk

Christine Scherfig
Tlf. 48 39 11 90
christine@scherfig.dk

Petrucha Sehested
Tlf. 2044 6493
petrucha.sehested@gmail.com

BKF-Storstrøm

Parul Modha, kontaktperson
Tlf. 41 11 21 78
parul_modha@hotmail.com

BKF-Sydjylland

Søren Møller, formand
Tlf. 61 36 79 81
somr@sonderborg.dk

Anne Lildholdt Jensen, kasserer
Tlf. 50 94 61 31
anne@atelier-etch.dk

Trine Maria Høy
Tlf. 40 10 01 27
trinehoy@gmail.com

Nils Vollertsen
Tlf. +49 4621 28968
nils-vollertsen@t-online.de